International Press Agency

Yarı domuz-yarı insan görünümlü keçi yavrusu

Filipinler’de bir keçi, yarı insan-yarı domuz görünümlü bir yavru dünyaya getirdi. Halk, yavrunun lanetli olduğunu ve sahibine kötü şans getireceğini düşünüyor.

Bir çiftlikte sezeryan ameliyatı ile doğum yapan keçi, iki yavru dünyaya getirdi.

Yavrulardan biri normal bir keçi yavrusu görünümünde iken diğerinin tüysüz vücudu ve bir domuzunkine benzeyen ayakları şaşkınlıkla karşılandı.

Çiftlik sahibi Josephine Repique, “Şok olduk. Nasıl göründüğünü açıklayamıyoruz. Bütün komşularımızı yavruyu yakından görebilmek için bizim eve akın etti.” dedi.

“ANNE KARNINDA GENETİK BİR DEĞİŞİME UĞRAMIŞ OLABİLİR”

Doğumdan kısa bir süre 2 yavru ve anne vefat etmiş. Yaşananlara anlam vermeyen bölge sakinleri bu durumu kötü şans olarak değerlendiriyor.

Filipinler Üniversitesi’nden Doktor Agapita Salces, yavru keçinin anne karnında genetik bir değişime uğramış olabileceğini belirtiyor.

Salces, annenin bataklıktaki sivrisineklerin ısırması sonucu Rift Vadisi Humması adlı bir hastalık kapmış ve bu durumun bebeğin anne karnındaki gelişimini olumsuz etkilemiş olabileceğini ifade etti.

RİFT VADİSİ HUMMASI İNSANDAN HAYVANA BULAŞABİLİYOR

Dünya Sağlık Örgütü’ne göre Rift Vadisi Humması, viral bir hastalık. İnsandan hayvana da bulaşabilen hastalık daha çok hayvanları etkiliyor.

Hastalığı sıtma, tifüs ve sarı humma gibi diğer ateşli hastalıklardan ayırt etmek oldukça zor.

Koyunlar ve keçiler, Rift Vadisi Humması’na diğer hayvanlara göre daha çok yakalanıyor.

Gümrükte yakalanan hayvanlar dernek korumasına geçiyor

İlginizi çekebilecek diğer haberler